Ota meihin yhteyttä

Elinkeino- ja kaupunkikehitysyksikkö edistää kaupungin elinvoimaisuutta verkostomaisella toimintatavalla.

Vastuualueemme
  • elinkeinopolitiikka
  • elinkeinopolitiikan, maapolitiikan ja kaavoituksen yhteensovittaminen
  • strategiset kaupunkikehitysprojektit
  • elinvoimaisuuden ja kilpailukyvyn linjaukset
  • kaupunkimarkkinointi
  • kansainväliset asiat
  • maahanmuutto- ja työllisyysasiat
  • seutuyhteistyö ja metropolipolitiikka
Elinkeinojohtaja Tuula Antola, tuula.antola@espoo.fi tai 043 824 6393
Johdon assistentti Marja Palo, marja.palo@espoo.fi tai 043 826 7355
Kaupunginsihteeri Mari Immonen, mari.e.immonen@espoo.fi tai 050 525 2706

Kilpailukyky ja kansainväliset asiat

Elinkeinopäällikkö Harri Paananen, harri.paananen@espoo.fi tai 043 826 7701
Kansainvälisten asioiden päällikkö, business, Fanglan Tao, fanglan.tao@espoo.fi tai 043 826 7374
Kansainvälisten asioiden päällikkö, PR, Milla Ovaska, milla.ovaska@espoo.fi tai 043 824 4911
Markkinointi- ja viestintäpäällikkö Mari Ala-Mikkula, mari.ala-mikkula@espoo.fi tai 043 826 7495
Tapahtumakoordinaattori Mari Holmström, mari.holmstrom@espoo.fi tai 040 630 4507
Kehittämispäällikkö Maarit Viik-Kajander, maarit.viik-kajander@espoo.fi tai 043 826 5210

Maahanmuuttoasiat

Maahanmuuttoasioiden päällikkö Teemu Haapalehto, teemu.haapalehto@espoo.fi tai 046 877 3200
Erityisasiantuntija Said Aden, said.aden@espoo.fi tai 043 825 1950

Työllisyyspalvelut

Työllisyyspalvelujen päällikkö Hilla-Maaria Sipilä, hilla-maaria.sipila@espoo.fi tai 043 824 6624
Kehittämispäällikkö Heikki Vento, heikki.vento@espoo.fi tai 040 506 8000
Palvelupäällikkö, työllistymispalvelut, Merja Kyllönen, merja.kyllonen@espoo.fi tai 043 825 7992
Palveluesimies, ohjauspalvelut, Sanna-Maria Paloahde, sanna-maria.paloahde@espoo.fi tai 043 826 8448
Palveluesimies, monialainen palvelu ja kuntouttava työtoiminta, Katja Heiniö, katja.heinio@espoo.fi tai 040 5054939 
Palveluesimies, työ- ja oppimiskeskukset, Tanja Hakkarainen,  tanja.hakkarainen@espoo.fi tai 046 877 1371
Palveluesimies, työ- ja oppimiskeskukset, Sari Salo,  sari.salo@espoo.fi tai 040 505 7072